top of page
adana_selected_web.gif

Çukurova Biyoçeşitlilik Tanıtım Merkezi

Adana’nın büyüleyici doğal çeşitliliğinden ilham alarak tasarlanan dijital deneyimler ile doğanın benzersiz zenginliklerini keşfedin.

Dijital Akvaryumlar

Üç farklı ekosistemi yansıtan dijital akvaryumlar içerisinde bölgenin su altı hayatı canlandırıldı.

 

Dokunmatik ekranlardan yapılan seçim ile deniz canlılarını akvaryum içerisinde gözlemleyip hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Uçuş Simülasyonu

Adana'nın eşsiz ekosistemlerinden Yumurtalık Lagünü ve Aladağlar üzerinde bir kuş olarak uçabilir, bölgedeki bitkileri keşfedebilirsiniz.

Yumurtalık Milli Parkı ve Aladağlar Milli Parkı'nda, turna, flamingo ve yırtıcı kuşlar gibi kanat çırparak gerçekleştirilen uçma deneyimi, sahadan alınan gerçek referanslar kullanılarak tasarlandı. 

Canlanan Hayvanlar AR Uygulaması

Müze içerisindeki canlılar, artırılmış gerçeklik sayesinde hayat buluyor ve ziyaretçilere tablet aracılığıyla canlıları keşfetmek için keyifli bir deneyim sunuyor.

Sürüngenler Zemin Uygulaması

Havuz Projeksiyon Uygulaması

Projeksiyon giydirme teknolojisi ile geliştirilen uygulamada ziyaretçiler Adana Aladağlar bölgesinde bulunan sürüngenler ve böcekleri keşfederler.

Projeksiyon giydirme teknolojisi ile Adana Yumurtalık bölgesinde bulunan çeşitli balık türlerinin bulunduğu dijital havuz uygulaması müzeye hareket katmakta ve çekici bir deneyim sunmaktadır.

İnteraktif Orman

Müze içerisinde tanıtılan canlıların bir arada yer aldığı, büyülü bir dijital orman deneyimi.

Tohum Büyütme
Uygulaması

Üç farklı ünite ile tasarlanan tohum büyütme uygulamasında dev ölçekli tohum modelleri, ziyaretçilerin seçimleri doğrultusunda büyüyerek hayata geliyor. Bu şekilde ziyaretçiler, tohumların hangi bitkiye dönüşeceğini eğlenceli bir şekilde keşfedebiliyorlar.

IMG_0575.jpg

Eğitici Dijital Uygulamalar

El hareketleri ile bitki büyütme oyunu, ekosistem dengesi oyunu ve dinozor anatomisi uygulamaları ile hem büyük, hem de daha küçük yaştaki çocuklara yönelik dokunmatik etkileşimli oyunlar ile doğayı eğlenceli bir şekilde keşfetme imkanı sunulmaktadır.

Dağ Keçisi VR

Bir dağ keçisinin gözünden Aladağların zirvelerinde dolaşma deneyimi sunan bu sanal gerçeklik uygulamasında ziyaretçiler çeşitli endemik bitkiler ve hayvanlar ile karşılaştıkları heyecan verici bir yolculuğa çıkarılmaktadır.

bottom of page