top of page

KRONOSFER

Kronosfer, geleneksel eğitim ve öğrenim metodlarını değiştirmek ve kullanıcıyı olayların içine katmayı hedefleyen bir uygulamadır.  Tarihi yalnızca zamansal bir çizgi üzerinde öğrenmektense, kullanıcılar tarihte zaman çizgisine göre çakışan olayları, olayların yer aldıkları mekanları ve olaylar arasındaki ilişkileri görebilirler. Bu sayede konuları anlamak çok daha kolay ve eğlenceli bir hale gelmektedir.

TARİHİ ÜÇ BOYUTLU OLARAK GÖRÜN VE TARİHİN SIRLARINI ORTAYA ÇIKARTIN.

Uygulamayı iki boyutlu ve üç boyutlu olmak üzere iki farklı opsiyonda kullanmak mümkündür. İki boyutlu modelde kullanıcılar insanlık tarihinin başlangıcından günümüze kadar uzanan bir zaman çizgisi üzerinde belirli bir zaman aralığını istedikleri şekilde kaydırırlar. Seçilen zaman aralığı süresince gerçekleşen bütün olaylar gezegen üzerinde belirir. Bu görüntülerden birisi seçildiğinde ise o olgu hakkında detaylı bilgi almak, ilgili resimler görmek mümkün olur.

Üç boyutlu modelde ise kullanıcılar bütün olguları aralarındaki bağlantılar ile birlikte görürler. Yine burada da olgulara tıklayarak detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. Bu uygulama sayesinde olaylar arasındaki ilişkileri anlamak çok kolay bir hale gelir.

BENZER UYGULAMALAR

EĞİTİM
Optik Eğitim
EĞİTİM
Güneş Sistemi 3B
MOBİL
Projection Mapper
bottom of page