top of page

EXPO 2016 Biyoçeşitlilik ve Tarım Müzesi

Türkiye'nin ilk exposu olan EXPO 2016 Antalya içerisinde Tarım ve Biyoçeşitlilik Müzesi yer almaktadır. Müzede, tarımda gelişmeler ve geçmişten günümüze kullanılan tarım teknolojileri tamamen dijital ve interaktif bir analtım ile sergilenmektedir. Müzenin tüm içeriği reo-tek tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. 

SALON 1 Avcı Toplayıcıdan Yerleşik Hayata
İnsanın ateşi bulmasının yerleşik hayata geçişe etkisi ile beraber Mezopotamya ve dünyadaki yerleşik yaşama geçiş hakkında mağara canlandırmaları ile bir kurgu anlatılmaktadır.

SALON 2 Bereketli Hilal

Bu bölümde Anadolu’da geçmişten bugüne süregelen bitkilerin kültürlenmesi, hayvanların evcilleştirilmesi, tarımda suyun kullanımı anlatılır.

SALON 3 Biyoçeşitlilik

Bu salonda günümüz dünyasında en alışılmış yenebilir bitkilerin seyahatleri ve orijinleri hakkındaki hikayelerin kurgusu yapılmıştır.

SALON 4 Sürdürülebilirlik

Bu bölümde biyoçeşitliliğin nasıl sürdürülebilir kılınacağına vurgu yapılarak biyoçeşitlilik, polenleşme ve tohumlar anlatılır.

SALON 5 Gelecek İçin Tarım

Tarımın başlangıcından günümüze kadar olan süreçte nüfus artışının tarıma olan etkisi ve tarımda çözülmesi gereken problemler, gelecekteki tarıma dair öngörülen senaryolar anlatılmaktadır. 

GERÇEK İLE SANAL ARASINDAKİ SINIRLARIN YOK OLDUĞU VE ZİYARETÇİLERİN YENİ BİR DÜNYAYA ADIM ATTIĞI BİR MÜZE...

BENZER UYGULAMALAR

ENSTELASYON
Enstalasyon
MÜZE & SERGİ
Kayseri Müzesi
YARATICI
ITB 2018 Afrodisias
bottom of page