top of page

ESKİŞEHİR ARKEOLOJİ MÜZESİ

Müze için Savaş Arabası Simülatörü, Dijital kitap, Sanal Kral Mezarı, Katmanlı Hologram, 3B Dokunmatik Ekran ve Etkivizyon® uygulamaları geliştirilmiştir. Gerçeğe uygun olarak imal edilen savaş arabası simülatörü, bir Hitit ve Demir Çağı yerleşim bölgesinde sanal olarak gezmeyi mümkün kılmaktadır.

ANTİK ÇAĞLARDA BİR
AT ARABASI GEZİSİNE ÇIK VE KRALIN MEZARINA GİREREK HAZİNESİ GÖR.

Katmanlı Hologram sayesinde müzedeki çeşitli heykellerin havada duran sanal bir görüntüsünü yaratılıyor. Bu sayede ziyaretçiler vitrinde sergilenirken tek açıdan görebildikleri heykelleri, her açıdan görebiliyorlar.

 

Coğrafi Zaman Çizelgesi uygulamasında ziyaretçiler Eskişehir Bölgesinde hayat bulmuş uygarlıklar ve yer aldıkları dönemler hakkında bilgi sahibi olabilirler. 

Kral Mezarı Gezisinde müzedeki arkeologlarla birlikte çalışılarak Eskişehir'in Alpu ilçesinde bulunan bir kral mezarı 3 boyutlu olarak canlandırılmıştır. 

Dijital Kitap, ziyaretçilerin ellerini havada hareket ettirerek sayfalarını çevirebildiği 1.5x1 metre boyutlarında dev bir dijital kitaptır. 

Savaş Arabası Simülatörü gerçeğine uygun bir savaş arabası simülatörüdür. Bu uygulama ile ziyaretçiler at arabasını yönlendirerek Demir Çağı'ndaki bir Hitit yerleşim bölgesinde gezebilirler.

BENZER UYGULAMALAR

MÜZE & SERGİ
Resim Heykel Müzesi
MÜZE & SERGİ
Antalya Arkeoloji Müzesi
MÜZE & SERGİ
Kaman Kalehöyük Müzesi
bottom of page