top of page

MAGIC BOX - CAVE VR

Magic box, bir kutunun beş yüzeyine yapılan uygulama ile ziyaretçilerin kendilerini ortamın içinde hissettikleri, açıların manipülasyonu (anamorfik format) ile görsellerin hayata geldiği bir teknolojidir. Bir grup insan tarafından aynı anda tecrübe edilebilir.

Kuşadası Belediyesi'nin tanıtımı amacıyla geliştirilen bu proje kapsamında Antik Afrodisyas kentinin bilimsel verilere uygun bir modeli ve ziyaretçilerin içerisinde gezdiği bir animasyon hazırlandı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün aktif desteğiyle gerçekleşen bu projede ekibimiz ODTÜ Teknokent'teki ofisimizden Berlin Fuarı'ndaki bilgisayarlarla bağlantı kurarak düzenlemeyi Ankara'dan yaptı. 

 

Kuşadası'nın yalnızca deniz ve güneşi değil, zengin kültürü ve tarihini tanıtmak amacıyla yola çıkılan bu projede şehrin kültür turizmine vurgu yapmak ana hedefimizdi. Bu nedenle, bu topraklarda yer almış olan Afrodisias kentinin altın çağlarının bir canlandırılması yapılarak ziyaretçileri tarihte bir yolculuğa çıkardık ve onlara şehrin hikayesini yaşattık.

BAKTIĞINIZ HER YÜZEYİ KAPLAYAN SANAL ORTAM İÇERİSİNDE BAŞKALARI İLE BİRLİKTE ANTİK AFRODİSYAS KENTİNİ KEŞFEDİN.

NEXT

PROJECT

BENZER UYGULAMALAR

MÜZE & SERGİ
Afrodisias Müzesi
MÜZE & SERGİ
Antalya Müzesi
MÜZE & SERGİ
Expo 2016
bottom of page