top of page

ENSTALASYONLAR

Üç-boyutlu sanatsal çalışmaların teknoloji ile birleşmeleri sonucu çevresel interaktif uygulamaların geliştirilmesini hedefleyen reo-tek'in müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak enstalasyonlar yapmak konusunda yeterli bilgi birikimi ve tecrübesi bulunmaktadır. 

TEKNOLOJİDEKİ SON 
GELİŞMELERİ KULLANARAK 
İNTERAKTİF MEKANLAR
YARATMA AMACIYLA GELİŞTİRİLEN
KARIŞIK-MEDYA UYGULAMALARI

MATRIX

48 adet kameranın yerleştirildiği bir platformdan oluşan Matrix uygulaması ile bir insanı her açıdan fotoğraflamak mümkün olmaktadır. Aynı anda bütün kameralar görüntü almakta ve sonra bu görüntüler bir zaman çizelgesinde oynatılıp ilgi çekici efektler yakalanmaktadır.


HOLOGRAM

Bir çok müzeye reo-tek, açılı aynaların kullanımı ile elde edilen hologram uygulamaları kurmuştur. Hareketli hologram ile fiziksel objelerin etkileşimi mümkün olmakta ve bu sayede hayalet benzeri efektler oluşturularak ilgi çekici uyguamalar geliştirilmektedir. 


KİNETİK HEYKEL

Renk değiştiren ışıklı kürelerin tavana kurulan hareketli bir sisteme takılması sonucunda, küreler hareket ettirilerek çeşitli şekil ve formlar yaratılmaktadır.

İNTERAKTİF OYUNLAR

Bir kuş gibi kanat çırparak oynanan dokunmasız arabirimli uygulamalarda, çocukların kendi balıklarını çizerek hayata geçirdiği ve onları beslediği dev akvaryumlara kadar, reo-tek halka açık alanlar için ilgi çekici uygulamalar ve oyunlar geliştirmektedir. 

DİJİTAL DÜRBÜN

Herhangi bir alandan geçmişe açılan bir portal görevi gören bu enstalasyonda, ziyaretçiler dijital dürbün ile baktıklarında o mekânın eski halini görmekte ve bilgi almaktadırlar.

bottom of page