top of page

İNTERAKTİF BİLGİ SİSTEMLERİ​

Eğlence ile öğrenmeyi birleştiren platformlardan oluşan interaktif bilgi sistemleri, geleneksel eğitim metodlarının aksine ziyaretçilere keyifli ve eğitici deneyimler sunmaktadır. Bu sayede ziyaretçilerin ilgilerini uyandırarak uygulamalarda yer almalarını ve öğrenmelerini teşvik etmek mümkün olmaktadır. 

EĞLENCE
İLE EĞİTİMİ BİRLEŞTİRMEK...

ETKİLEŞİMLİ MASA

Projektörler ve ekranlar kullanılarak interaktif bir yüzey oluşturulmakta ve kullanıcıların çeşitli oyunlar oynayabileceği ve deneylar yapabileceği bir platform yaratılmaktadır. 

DİJİTAL REHBER

Dijital rehberler ziyaretçiler ile fiziksel objeler arasında etkileşim kurmayı mümkün kılmakta ve QR kodlarını tarayarak objeler hakkında daha fazla bilgi sunmaktadır .

DİJİTAL KİTAP

Dijital Kitap, sayfaların canlandığı ve hikaye anlatımı metodlarını güçlendiren, bu sayede de ziyaretçilerde ilgi uyandıran etkileşimli bir bilgi kioskudur. 

İNTERAKTİF ZAMAN ÇİZELGESİ
Bu uygulama ile zaman çizelgeleri etkileşimli bir hâle getirilmekte ve insanların istedikleri bilgiye ulaşmaları kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda çeşitli görsel efektler ile bu uygulama, tarihi bilgileri ilgi çekici ve daha kapsamlı  bir şekilde sunmaktadır.

İNTERAKTİF RÖLYEF HARİTA

Rölyef harita üzerine projeksiyon ile yansıtılan bilgilendirici görseller ziyaretçilerin ilgisini çekmekte ve bilgilerin akılda kalıcılığını artırmaktadır. Çeşitli olguları konum-bazlı bir platform üzerinde göstermek, öğrenim sürecini kolaylaştırmaktadır. 


3B MİMARİ BİLGİ SİSTEMLERİ 

Bu sistemler, kullanıcıların antik mimari yapıları altın çağlarında oldukları şekilleri ile her açıdan incemelemelerini mümkün kılmakta ve yapıları hakkında bilgiler sunmaktadır. 

DOKUNMASIZ ARABİRİMLİ UYGULAMALAR

Çeşitli dokunmasız etkileşimli platformlar geliştirerek, reo-tek oyunlar ile çeşitli bilgileri bir araya getirmiştir. Bu enstalasyonlar bir orman üzerinde uçarak yerel bitki örtüsü hakkında bilgi edinmekten gezegenler arasında dolaşmaya kadar çeşitlilik göstermektedir. 

bottom of page